Sort BY: Sort BY:

Start List / Стартов ред

Festival Opening /
Ballet / Mini / Solo Female / FINAL (02:30 min) 29-10-2022 Saturday 09:15

# Start # Choreography Dancers Style Dance Category Age Category Music Duration
83 Variation from "Fairy doll"
Viktoria Dobreva (mini)
baletna shkola "Alegro"
Ballet Solo Female Mini

01:18
134 Bluebird variation
Teodora Dragoeva (mini)
Dance Studio Grand Pas Plovdiv
Ballet Solo Female Mini

01:12
Ballet / Children / Solo Female / FINAL (10:01 min) 29-10-2022 Saturday 09:20

# Start # Choreography Dancers Style Dance Category Age Category Music Duration
131 Giselle Act 1
Yoana Stoykova (children)
Dance Studio Grand Pas Plovdiv
Ballet Solo Female Children

01:59
142 Doll
Aleksandra Peevska (children)
SHKB "Piruet"
Ballet Solo Female Children

02:04
152 variation of princess Florina from "Sleeping beauty"
Anjela Arnaudova (children)
baletna shkola "Alegro"
Ballet Solo Female Children

01:03
133 Coppelia variation
Ivayla Dragoeva (children)
Dance Studio Grand Pas Plovdiv
Ballet Solo Female Children

02:28
132 Satanela variation
Yoana Stoykova (children)
Dance Studio Grand Pas Plovdiv
Ballet Solo Female Children

02:27
Ballet / Juniors / Solo Female / FINAL (12:03 min) 29-10-2022 Saturday 09:35

# Start # Choreography Dancers Style Dance Category Age Category Music Duration
169 Pas de Trois 1 varation
Juliana Boneva (juniors)
Dance Studio Grand Pas Plovdiv
Ballet Solo Female Juniors

01:32
88 Variation from ,,Raymonda"
Radost Braykova (juniors)
Ballet studio Djulia
Ballet Solo Female Juniors

02:38
179 Satanella variation
Atina Slavova (juniors)
Dance Studio Grand Pas Plovdiv
Ballet Solo Female Juniors

02:27
61 Variation of Amour
Aicha Ali (juniors)
TSK Tangra
Ballet Solo Female Juniors

01:03
170 Coppelia Spanish Doll
Juliana Boneva (juniors)
Dance Studio Grand Pas Plovdiv
Ballet Solo Female Juniors

01:32
87 Variation from ,,Esmeralda"
Radost Braykova (juniors)
Ballet studio Djulia
Ballet Solo Female Juniors

01:32
180 Paquita variation
Atina Slavova (juniors)
Dance Studio Grand Pas Plovdiv
Ballet Solo Female Juniors

01:19
Ballet / Mini / Formation / FINAL (02:00 min) 29-10-2022 Saturday 09:55

# Start # Choreography Dancers Style Dance Category Age Category Music Duration
84 Spring dance 12 dancers
baletna shkola "Alegro"
Ballet Formation Mini

02:00
Ballet / Adults / Solo Female / FINAL (04:26 min) 29-10-2022 Saturday 10:00

# Start # Choreography Dancers Style Dance Category Age Category Music Duration
62 Nikiya's Variation
Elena Todeva (adults)
TSK Tangra
Ballet Solo Female Adults

01:00
143 Kopelya
Vasya Stoykova (adults)
SHKB "Piruet"
Ballet Solo Female Adults

02:30
63 Variation Of Kitri
Elena Todeva (adults)
TSK Tangra
Ballet Solo Female Adults

00:56
Ballet / Children / Formation / FINAL (06:05 min) 29-10-2022 Saturday 10:05

# Start # Choreography Dancers Style Dance Category Age Category Music Duration
85 "Swan fields" 10 dancers
baletna shkola "Alegro"
Ballet Formation Children

02:35
86 "A colorful waltz" 10 dancers
baletna shkola "Alegro"
Ballet Formation Children

03:30
Ballet / Juniors / Duo / Couple / FINAL (01:18 min) 29-10-2022 Saturday 10:15

# Start # Choreography Dancers Style Dance Category Age Category Music Duration
173 The Ocean and Pearls
Atina Slavova (juniors)
Juliana Boneva (juniors)
Dance Studio Grand Pas Plovdiv
Ballet Duo / Couple Juniors

01:18
Ballet / Adults / Duo / Couple / FINAL (01:25 min) 29-10-2022 Saturday 10:20

# Start # Choreography Dancers Style Dance Category Age Category Music Duration
144 Cheriies
Mariya-Luiza Maleshkova (juniors)
Vasya Stoykova (adults)
SHKB "Piruet"
Ballet Duo / Couple Adults

01:25
Character / Mini / Solo Female / FINAL (02:04 min) 29-10-2022 Saturday 10:25

# Start # Choreography Dancers Style Dance Category Age Category Music Duration
105 Little Girl
Niya Dzhumenova (mini)
RONA Dance Club
Character Solo Female Mini

02:04